Cellular Matrix

PRP plasma a kyselina hyaluronová

Cellular Matrix - absolutní novinka v léčbě osteoartrózy

Novinka Cellular Matrix je kombinovaný přípravek ACP/PRP a kyseliny hyaluronové. Kombinuje výhody obou léčebných přístupů. Na jedné straně má regenerační vlastnosti ACP/PRP, které se potencují přítomností kyseliny hyaluronové. Ta je standartním lékem v léčbě osteoartrózy již řadu let. Zajišťuje mazání kloubních ploch, čímž se snižuje tření. To vede k úlevě od bolesti a lepší mobilitě. Aplikace v kombinaci s ACP/PRP působí dlouhodobě jako léčba, která umožňuje, aby léčivo zůstalo v kloubu delší dobu, a tím zlepšuje svůj regenerační efekt.
Je doporučeno 1-3 ambulantní ošetření. Příprava je analogická metodě ACP/PRP, a trvá několik minut. Bolestivost je minimální, léčebný efekt dlouhodobý.


Účinek Cellular Matrix

Podstatou účinku je snížení bolesti a zlepšení pohyblivosti díky biopolymeru kyseliny hyaluronové v kombinaci s růstovými faktory obsaženými v PRP plasmě, které stimulují regenerační vlastnosti buněk a mají protizánětlivý účinek.

Využíváme tzv. synergického působení při léčbě osteoartritidy. 

Na našem pracovišti provádíme aplikaci přípravku CellularMatrix (A-PRP + HA), švýcarské společnosti Regen Lab, registrovaný pod ochranným názvem A-PRP®. Jedná se přípravek autologní PRP (plazmy bohaté na destičky) vyrobené z vlastní krve pacienta, která je obohacena o kyselinu hyaluronovou (HA).


Léčebné spektrum - indikace k léčbě

Terapeutické možnosti přípravkem CellularMatrix – plazmy s kyselinou hyaluronovou zahrnují ortopedii, traumatologii, sportovní medicínu, revmatologii, algesiologii a léčebnou rehabilitaci. 

Indikace aplikace CellularMatrix:

ARTRÓZA (neboli osteoartróza, osteoartritida)

 • Kolenního kloubu (gonartróza)
 • Kyčelního kloubu (koxartróza)
 • Ramene (omartróza)
 • Lokte (kubiální osteoartróza)
 • Obratlů (facetový syndrom)
 • Mezikostálním kloubu (ISG artróza)
 • Čelisti (temporomandibulární kloubní artróza)

CHONDROPATIE (poškození chrupavky)

CHRONICKÉ ÚPONOVÉ BOLESTIVÉ STAVY (např. tenisový loket, golfový loket)

ZÁNĚTY ŠLACH (Achillova šlacha)

STAVY PO ARTOSKOPICKÝCH VÝKONECH


Postup léčby

U pacienta je proveden odběr žilní krve (podobně jako u krevního testu). Odebraná krev je pak ve speciálním sterilním setu odseparována na destičkový koncentrát a následně spojena s kyselinou hyaluronovou. Výsledný kombinovaný přípravek je bezprostředně aplikován nitrokloubně (intraartikulárně) při ambulantním ošetření. Léčbu je možno opakovat v závislosti na indikaci lékaře, pričemž může být ošetřeno několik kloubů zároveň. Výsledný efekt přetrvává 6 až 12 měsíců.

Aplikace přípravku se provádí v rámci jedné ambulantní návštěvy a trvá i s odběrem cca 15 minut

Po aplikaci přípravku CellularMatrix je doporučeno zůstat 1 hodinu v klidu a dále ošetřený kloub nadměrně nezatěžovat po dobu 48 hodin.

V místě aplikace se může přechodně objevit sekundární lokální zánětlivá reakce spojená s mírnou bolestivostí, pocitem horkosti či zarudnutím. Proto se doporučuje na ošetřený kloub a jeho bezprostřední okolí aplikovat ledový obklad, který snižuje bolestivost a případný otok v místě aplikace. Pokud bolest v místě aplikace přetrvává, je nutné informovat ošetřujícího lékaře, který doporučí vhodnou analgetickou léčbu (např. přípravky obsahující paracetamol). Kontraindikováno je užívání perorálních analgetik, zejména nesteroidních antirevmatik (přípravky jako např. Diclofenac®, Ibuprofen® a léky obsahující kortizon), které mohou nepříznivě ovlivnit léčebný efekt přípravku.

Zhruba po jednom týdnu lze na doporučení ošetřujícího lékaře zahájit individuální léčebnou rehabilitaci.


Výhody CellularMatrix (A-PRP + HA)

 • Nejmodernější přípravek švýcarské kvality (společnost s více než 25 letými klinickými zkušenostmi)
 • Plazma obohacená o krevní destičky obsahuje růstové faktory, které podporují regeneraci tvrdých i měkkých tkání
 • Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní, je součástí synoviální výstelky kloubů.
 • Synergický efekt obou složek má klíčový efekt pro přirozené hojení tkání a snížení bolestivosti

Možné nežádoucí účinky a komplikace léčby

Léčba přípravkem CellularMatrix je velmi dobře snášena, celkové i místní projevy nežádoucích účinků jsou velmi vzácné, ale v medicíně je nelze nikdy zcela vyloučit. Výjimečně může dojít k podráždění nebo poranění nervů, cév (hematom), šlach, vazů či svalů v místě aplikace, k infekci v místě aplikace či alergické reakci.


Nejčastější dotazy:

Jaké jsou výhody léčby Cellular Matrix oproti jiným metodám?

 • Přípravek je připraven z vlastní krve pacienta, čímž je minimalizován výskyt nežádoucích účinků
 • Je velmi dobře snášen
 • Aplikace přípravku se provádí v rámci jedné ambulantní návštěvy a trvá i s odběrem cca 15 minut
 • Autologní plazma obohacená o krevní destičky obsahuje růstové faktory (PDGF AB a BB, TGF β, IGF, EGF, VEGF, bFGF), které okamžitě podporují regeneraci tvrdých i měkkých tkání
 • Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní, je součástí synoviální výstelky kloubů a díky svým viskoelastickým a lubrikačním vlastnostem je nezbytná pro jejich správnou funkčnost
 • Synergický efekt obou složek má klíčový vliv pro přirozené hojení tkání a snížení bolestivosti

Co obsahuje přípravek CellularMatrix (A-PRP + HA)?

CellularMatrix obsahuje unikátní kombinaci autologní plasmy, která je obohacená o krevní destičky (registrovaný ochranný název A-PRP® společnosti Regen Lab) a kyselinou hyaluronovou v koncentraci 20 mg/ml (celkem 40 mg).


Jak působí CellularMatrix (A-PRP + HA)?

CellularMatrix je nejmodernější přípravek švýcarské kvality (společnost s více než 25 letými klinickými zkušenostmi), jehož terapeutický účinek je podložen několika klinickými studiemi. Plasma obohacená o krevní destičky v kombinaci s kyselinou hyaluronovou působí na hojivé procesy v tkáních a obnovuje přirozené kloubní prostředí. Výsledným efektem je pak nejen snížení bolestivosti v kloubu a jeho lepší pohyblivost, ale také zpomalení degenerativních kloubních změn s minimalizací potřeby klasické analgetické léčby či operativního řešení.


Jaké jsou indikace k léčbě CellularMatrix?

Ošetření pomocí CellularMatrix indikováno u těchto stavů:

ARTRÓZA (neboli osteoartróza, osteoartritida)

 • Kolenního kloubu (gonartróza)
 • Kyčelního kloubu (koxartróza)
 • Ramene (omartróza)
 • Lokte (kubiální osteoartróza)
 • Obratlů (facetový syndrom)
 • Mezikostálním kloubu (ISG artróza)
 • Čelisti (temporomandibulární kloubní artróza)

CHONDROPATIE (poškození chrupavky)

CHRONICKÉ ÚPONOVÉ BOLESTIVÉ STAVY (např. tenisový loket, golfový loket)

ZÁNĚTY ŠLACH (Achillova šlacha)

STAVY PO ARTOSKOPICKÝCH VÝKONECH

O vhodnosti léčby pomocí CellularMatrix se informujte na našem pracovišti.


Jak probíhá aplikace CellularMatrix?

U pacienta je nejprve proveden odběr několik ml žilní krve (podobně jako u krevního testu). Odebraná krev je pak ve speciálním sterilním setu odseparována na destičkový koncentrát a následně spojena s kyselinou hyaluronovou. Výsledný kombinovaný přípravek je bezprostředně aplikován nitrokloubně (intraartikulárně) při ambulantním ošetření. Léčbu je možno opakovat v závislosti na indikaci lékaře, přičemž může být ošetřeno několik kloubů zároveň. Výsledný efekt přetrvává 6 až 12 měsíců.


Jak se chovat po aplikaci CellularMatrix?

Po aplikaci přípravku CellularMatrix je doporučeno zůstat 1 hodinu v klidu a dále ošetřený kloub nadměrně nezatěžovat (např. sportem) po dobu 48 hodin. Zhruba po jednom týdnu lze na doporučení ošetřujícího lékaře zahájit individuální léčebnou rehabilitaci.


Můžu pociťovat po aplikaci CellularMatrix bolest?

Ano, v místě aplikace se může přechodně objevit sekundární lokální zánětlivá reakce spojená s mírnou bolestivostí, pocitem horkosti či zarudnutím. Proto se doporučuje na ošetřený kloub a jeho bezprostřední okolí aplikovat ledový obklad (v intervalu 2-3 hodin chladit cca 20 minut), který snižuje bolestivost a případný otok v místě aplikace. Pokud bolest v místě aplikace přetrvává, je nutné informovat ošetřujícího lékaře, který doporučí vhodnou analgetickou léčbu (např. přípravky obsahující paracetamol). Kontraindikováno je užívání perorálních analgetik, zejména nesteroidních antirevmatik (přípravky jako např. Diclofenac®, Ibuprofen® a léky obsahující kortizon), které mohou nepříznivě ovlivnit léčebný efekt přípravku.


Mohou se vyskytnout nějaké nežádoucí účinky a komplikace léčby CellularMatrix?

Léčba přípravkem CellularMatrix je velmi dobře snášena. Celkové i místní projevy nežádoucích účinků jsou velmi vzácné, ale v medicíně je nelze nikdy zcela vyloučit. Výjimečně může dojít ke komplikacím spojených s nitrokloubní aplikací např. podráždění nebo poranění nervů, cév (hematom), šlach, vazů či svalů v místě aplikace, k infekci v místě aplikace či alergické reakci.

Váše zdraví začíná u nás!

Pro více informací volejte +420 495 269 768 nebo nám napište: